قوانین


با سلام

بازدید کننده ی گرامی از این که سامانه ی "ویترین" را برای مبادلات آثار هنری انتخاب کرده اید از شما متشکریم.

به منظور آسودگی خاطر شما عزیزان و در جهت تسهیل روند کار، ویترین گالری اقدام به تهیه ی توافق نامه ای مابین گالری اینترنتی "ویترین" و تمامی کسانی که مایل به خرید هر گونه اثر هنری و یا فروش آثار خود هستند، کرده است. این توافق نامه شامل تمامی شرایط و قوانین معاملات در وب سایت vitringallery.com vitringallery.ir و اپلیکیشن vitrin می باشد.  از شما خواهشمندیم متن توافق نامه را به دقت مورد مطالعه قرار دهید. پذیرش این توافق به معنی پذیرفتن تمامی مفاد آن توسط شماست. طبیعتا در صورت عدم پذیرش توافق نامه ارائه ی خدمات ویترین گالری به شما میسر نخواهد بود.

این توافق نامه از زمان پذیرش شما کاربر گرامی تا زمانی که یکی از طرفین اقدام به فسخ آن کند معتبر خواهد بود. لازم به ذکر است که قانون حاکم بر این توافق نامه، قانون و مقررات حاکم بر جمهوری اسلامی ایران می باشد.

قوانین مربوط به مالکیت ویترین

وب سایت ویترین گالری به آدرس vitringallery.ir و vitringallery.com و تمامی علائم و نشان های تجاری ثبت شده و محصولات و خدمات ذکر شده در سایت متعلق به ویترین گالری بوده و هرگونه استفاده از نام این شرکت و سایر موارد ذکر شده پیگرد قانونی خواهد داشت. علاوه بر موارد مندرج در بالا، اسناد، توافقنامه ها، فرمها، درخواستها، طرح سربرگ صفحات، شکلهای گرافیکی و دکمه ها در مالکیت انحصاری ویترین بوده و بدون کسب اجازه کتبی، کپی برداری از آنها ممنوع می باشد.

قوانین مربوط به عضویت در وب سایت

 تمامی کاربرانی که مایل به عضویت در وب سایت ویترین هستند می بایست از حداقل سن قانونی ( 18 سال ) برخوردار بوده و مقیم کشور ایران باشند.

اشخاص حقوقی که مایل به عضویت در ویترین هستند می بایست حتما شرکت خود را در اداره ی ثبت شرکت ها به ثبت رسانده و در صورت نیاز مجوز رسمی وزارت ارشاد اسلامی را دریافت کرده باشند.

کاربران می بایست درابتدا نام کاربری و رمز عبور مناسبی برای خود انتخاب نمایند. در این صورت با تایید نام کاربری شما توسط ویترین، شما به عضویت این وب سایت درآمده اید.

در انتخاب نام کاربری نباید از اسامی برندها و یا اسامی خاص و یا هرگونه نامی که مخالف با شئونات مذهبی، اجتماعی و فرهنگی کشور باشد، استفاده کرد.

کاربران حق فروش و انتقال نام کاربری خود را نداشته و هیچ شخصی نباید از نام کاربری شخصی دیگر استفاده کند. در صورت مشاهده ی این موضوع ویترین این حق را خواهد داشت که بدون اجازه کاربر، عضویت وی را باطل کند.

پس از عضویت در سایت، مسئولیت کلیه ی امور انجام شده در ویترین به عهده ی شخص کاربر خواهد بود. در صورت بروز هرگونه مشکل ویترین قابلیت پیگرد قانونی موضوع را خواهد داشت.

تمامی کاربران موظف به حفظ و نگهداری از رمز عبور و تمامی اطلاعات مربوط به صفحه ی کاربری خود هستند. در صورت سرقت این اطلاعات و بروز هرگونه مشکل مسئولیتی متوجه ویترین نبوده و شخص کاربر مسئول خواهد بود.

در صورتی که کاربر به رمز عبور جدید نیاز داشت؛ می بایست مراحل مربوط به احراز هویت در سایت را طی نموده و در صورتی که نتواند هویت خود را تایید کند؛ ویترین می تواند از دسترسی وی جلوگیری به عمل آورد.

به منظور حفظ امنیت هرچه بیش تر در معاملات، ویترین این اجازه را دارد که به اطلاعات مربوط به صحت هویت کاربران دسترسی داشته باشد. این امر شامل مواردی چون درخواست از کاربران مبنی بر تکمیل اطلاعات کاربری خود، درخواست تایید هویت کاربر از طریق پیامک و یا پست الکترونیکی، استعلام کارت ها و حساب های بانکی معرفی شده از سوی کاربر و ... می باشد.

قوانین مربوط به حفاظت از اطلاعات کاربران

تمامی اطلاعات شخصی کاربر که در هنگام ثبت نام برای عضویت در اختیار ویترین قرار می دهد، نزد این سایت محفوظ بوده و در بانک اطلاعاتی ویترین ثبت می شود.

کاربران موظف هستند که هرگونه تغییر در اطلاعات خود نظیر تغییر در آدرس، تلفن و یا کارت ها و حساب های بانکی خود را در اولین فرصت تصحیح نمایند. در غیر این صورت ویترن مسئولیتی در قبال بروز مشکلات احتمالی نخواهد داشت.

در ویترین کاربران تنها می توانند اقدام به مبادلات آثاری نمایند که شخصا مالک آن هستند. بدین معنا که یا خالق اثر هنری باشند و یا رسما مالک اثر بوده و از طرف خالق اثر مجاز به معامله ی آن باشند. بدیهی است که در صورت بروز هر گونه تخلف مسئولیتی متوجه ویترین نبوده و شخص کاربر مسئول است.

در برخی موارد نادر ممکن است به دلیل بروز مشکلاتی در سیستم دسترسی کاربران به سایت به طور موقت با اختلالاتی همراه شود. در این موارد ویترین مسئولیتی مبنی بر بروز هرگونه مشکل و خسارات احتمالی وارده به کاربران را نخواهد داشت و کاربر با قبول این توافق نامه حق هرگونه اعتراض در این مورد را از خود سلب می کند.

ویترین اطلاعات شخصی مربوط به تراکنش های مالی هنگام خرید از شخص ثالث که لینک آن بر روی وب سایت قرار دارد را ذخیره نمی کند.

اطلاعات غیر شخصی با اشخاص ثالث می تواند با اهدافی همچون ارتقاء سطح کیفی خدمات و یا ارائه ی خدمات مشابه و تبلیغات به اشتراک گذاشته شوند.

ویترین می تواند از پست الکترونیکی کاربران به منظور تماس و ارسال اخبار و اطلاعیه ها استفاده کرده و برای احراز هویت کاربر از آن بهره بگیرد.

در صورت بروز هرگونه مشکل قانونی ویترین مجاز است که اطلاعات شخصی کاربر را در اختیار کارگزاران قانون قرار دهد و یا به منظور حفظ حقوق خود یا سایر کاربران این اطلاعات را فاش سازد.

 تمامی اطلاعات کاربران مشمول سرمایه ی شرکت ویترین هستند که در صورت فروش و واگذاری شرکت، این بخش از سرمایه نیز به خریدار واگذار خواهد شد.

قوانین مربوط به ابطال عضویت

به منظور لغو عضویت در وب سایت ویترین، کاربران می توانند در سایت به قسمت " خروج از حساب کاربری" مراجعه کرده و برای لغو عضویت درخواست دهند. با این درخواست، عضویت کاربر غیر فعال می شود اما وی از پایگاه داده های خود خارج نمی شود؛ تا از این طریق ویترین بتواند نسبت به پیگیری معاملات تکمیل نشده اقدام نماید. در این مرحله کاربر نسبت به تمامی تعهدات خود پیش از درخواست لغو عضویت، مسئول است.

در صورت انجام هرگونه عمل مخالف با قوانین ویترین و یا انجام هرگونه تقلب و کلاهبرداری توسط کاربران، ویترین مجاز است کاربری مورد بحث را به حالت تعلیق درآورده و یا عضویت وی را باطل کند و مطابق با قوانین با شخص خاطی برخورد کند.

کاربران ویترین موظف هستند که شکایات خود را در خصوص نقض قوانین معاملات، از طریق پست الکترونیکی vitrin.gallery.mail@gmail.com با ویترین به اشتراک بگذارند تا پیگیری های لازم توسط ویترین انجام شود.

قوانین مربوط به ارتباطات کاربران

ارتباط کاربران با ویترین از طریق بخش "پشتیبانی" که لینک آن در صفحه ی اصلی سایت قرار داده شده، صورت می پذیرد. ارتباط کاربران با یکدیگر از طریق بخش " ارسال پیام یا نظر" میسر است. لازم به ذکر است که در برخی مواقع ویترین ممکن است از طریق شماره ی تلفن کاربر با وی تماس حاصل کند.

تمامی کاربران ویترین موظف هستند که صفحه ی کاربری خود را به طور مرتب کنترل نمایند؛ تا در جریان تمامی اخطارها و مکاتبات مربوطه ی سایت و یا ارسال شده به پست الکترونیکی یا آدرس پستی ایشان قرار گیرند. در غیر این صورت پس از سه روز کاری، پیام ابلاغ شده تلقی گردیده و در صورت عدم توجه کاربر ویترین مجاز به تعلیق کاربری وی خواهد بود.

ویترین تمامی پیام ها و مکاتبات کاربران با یکدیگر را کنترل می نماید و مجاز است پیام های حاوی اطلاعات تماس کاربران (تلفن، موبایل، آدرس و ...)، لینک سایر وب سایت ها و الفاظ نامناسب را حذف کند. در صورتی که علی رغم تلاش های مستمر ویترین این پیام ها توسط کاربری دریافت شد؛ مسئولیتی متوجه ویترین نخواهد بود.

قوانین مربوط به تبلیغات

ویترین مجاز است به منظور ارائه ی تبلیغات در وب سایت ویترین، از شرکت های دیگر استفاده کند. این شبکه های تبلیغاتی میتوانند از اطلاعات جمعیت شناختی (که شامل نام، آدرس، پست الکترونیکی و یا شماره تماس نمیشوند) درباره ی بازدیدهای کاربر از وب سایت به منظور ارائه ی تبلیغات محصولات یا خدماتی که ممکن است توسط کاربر مورد توجه قرار گیرند، استفاده نماید.

ویترین مسئولیتی در قبال لینک هایی که از وب سایت های دیگر و تبلیغات بر روی سایت قرار می گیرد بر عهده ندارد لذا دنبال کنندگان این لینک ها می بایست دقت کافی جهت بررسی قوانین سایت های مذکور را مبذول دارند.

کوکیهای فایلهای کوچک حاوی اطلاعاتی هستند که به کامپیوتر و لپ تاپ شما انتقال داده میشوند. کوکی ها کمک میکنند که وب سایت بهبود یافته و خدمات شخصی سازی شده بهتری ارائه نماید. آنها ویترین را قادرمیسازند که اطلاعات ورود شما را ثبت کرده و وب سایت را توسعه دهد. ویترین اطلاعات ذخیره شده در کوکیها را به اطلاعات شخصی کاربران متصل نمیکند. ویترین از کوکیهایی استفاده می کند که بعد از قطع اتصال بر روی کامپیوتر شما باقی میماند. این کوکیها در پوشه ی کوکیهای مرورگرتان قابل مشاهده هستند. تبلیغ کنندگان ویترین نیز میتوانند از کوکی ها استفاده کنند. استفاده تبلیغ کنندگان از کوکی ها تحت کنترل ویترین نیست.

قوانین مربوط به مالکیت معنوی آثار (کپی رایت)

در راستای حمایت از قانون کپی رایت در صورت بروز هرگونه مشکل و دریافت هرگونه شکایات از طرف کاربران، ویترین خود را موظف به پیگیری موضوع دانسته و عمل خاطی در قانون تجارت الکترونیک و قانون ثبت اختراعات جمهوری اسلامی ایران تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت. تمامی خسارات وارده به ویترین و کاربران آن از طریق این قانون جبران پذیر خواهد بود.

قوانین مربوط به تعرفه ی خدمات ویترین

خدمات نمایش آثار هنری ویترین به صورت کاملا رایگان در اختیار کاربران قرار دارد. ویترین فقط دستمزد اندکی از فروش آثار هنری کاربران خواهد خواهد داشت؛ بدین ترتیب که در صورت فروش یک اثر هنری، 25 % از قیمت نهایی اثر فروخته شده بدون در نظر گرفتن هزینه های مربوط به ارسال و مالیات فروش کالا، به عنوان دستمزد متعلق به ویترین خواهد بود.

خدمات بخش های دیگر همچون فراخوان ها، ورکشاپ ها، تبلیغات، سفارشی سازی و کارشناسی اثر طبق تعرفه های اعلام شده در سایت، برآورد هزینه میگردد.

قوانین مربوط به ارسال اثر هنری و دریافت وجه

ویترین این قابلیت را برای کاربران خود فراهم ساخته تا بتوانند با کلیه ی کارت های بانکی عضو شتاب به معاملات خود بپردازند.

پس از واریز وجه توسط خریدار، کارشناسان حسابداری ویترین از واریز وجه اطمینان حاصل خواهند کرد. در این زمان در صورتی که علی رغم کسر وجه از حساب خریدار، مبلغ مورد نظر به حساب ویترین واریز نشده باشد؛ خریدار می بایست تا 48 ساعت جهت برگشت وجه به حساب خود صبر کند و پس از گذشت این زمان، در صورت عدم برگشت وجه با پشتیبانی بانک عامل پرداخت اینترنتی، تماس گرفته و موضوع را پیگیری نماید.

پس از فروش موفق اثر هنری در سایت ویترین، مبلغ اثر و هزینه ی ارسال آن از خریدار دریافت می گردد. سپس کارشناسان ویترین موضوع را از طریق بخش پیام سایت، پیامک و یا پست الکترونیکی به اطلاع فروشنده خواهند رساند. در این زمان فروشنده می بایست اثر هنری را طی 24 ساعت به آدرس دفتر ویترین ارسال و حتما رسید دریافت نماید. در صورتی که علی رغم ارسال، اثر هنری به دست ویترین نرسد؛ ویترین هیچ مسئولیتی در قبال اثری که دریافت نکرده باشد، ندارد و فروشنده می بایست ارسال اثر خود را پیگیری نماید.

تذکر: لطفا آثار هنری را از طریق شرکت های معتبر ارسال بفرمایید تا مشکلاتی همچون مفقودی و آسیب فیزیکی آثار را تهدید نکند.

پس از دریافت اثر هنری توسط ویترین و ارسال آن به آدرس خریدار، تعرفه ی خدمات ویترین (25 درصد از کل مبلغ) از مبلغ واریزی خریدار کسر شده و پس از یک هفته (به منظور اطمینان از رضایت خریدار) به حساب فروشنده واریز میگردد.

فروشنده هیچ گونه وجهی را بابت ارسال اثر به دفتر ویترین پرداخت نخواهد کرد. اما در صورت بیمه کردن اثر تامین مبلغ بیمه بر عهده فروشنده می باشد.

تسویه حساب با کاربران تنها از طریق شماره کارت، شماره شبا و یا شماره حساب ثبت شده توسط کاربر در ویترین امکان پذیر خواهد بود.

خریدار موظف است که هزینه ی ارسال اثر از دفتر ویترین را بپردازد. هزینه ارسال در تهران رایگان می باشد.

خریدار موظف است که پس از گذشت 2 روز از ارسال اثر، دریافت خود را در بخش " پیگیری آثار" تایید کند. وی همچنین می بایست هرگونه نارضایتی و شکایت خود از کالا را در این مدت به ویترین گزارش دهد. در صورتی که پس از گذشت این مدت خریدار دریافت خود را تایید نکرده و هیچ گونه شکایتی را نیز به اطلاع نرساند، از طرف کارشناسان ویترین با وی تماس تلفنی برقرار خواهد شد و اگر پاسخی از وی دریافت نشود؛ سیستم به طور خودکار دریافت اثر را تایید کرده و وجه اثر را به حساب فروشنده واریز خواهد کرد.

در صورت نارضایتی خریدار از اثر ارسال شده، مبلغ اثر تا زمان رسیدگی به شکایت، نزد ویترین به امانت خواهد ماند و پس از رفع مشکل وجه اثر به حساب فروشنده واریز خواهد شد. در غیر این صورت به خریدار برگشت داده خواهد شد.

طبیعتا هرگونه مغایرت و عدم کیفیت در اثر هنری ارسال شده به عهده ی فروشنده خواهد بود و در صورت بروز مغایرت و رویت مشکلی در اثر هنری، در هنگام تحویل دفتر ویترین موضوع را به اطلاع فروشنده میرساند.

همچنین هرگونه مغایرت در رنگ تصاویر که به علت استفاده از نمایشگرهای خانگی با کیفیت های متفاوت رخ می دهد به عهده ی خریدار بوده و ویترین مسئولیتی در این خصوص به عهده نخواهد داشت.

تذکر: بهتر است تصاویری در سایت گذاشته شود که با استاندارد های سایت هماهنگ بوده و رنگ و وجوه مختلف اثر هنری در آن به خوبی قابل رویت باشد.

در صورتی که اثر فروخته شده به دلایلی چون مغایرت با اثر اعلام شده در سایت، خرابی، شکستگی و... مرجوع شود؛ هیچ هزینه ای به فروشنده تعلق نخواهد گرفت و مبلغ به خریدار برگشت داده خواهد شد.

کاربران فروشنده موظف هستند اثری که دیگر موجود ندارند را در سایت در حالت "فروش رفته" قرار دهند.

در صورت مفقود شدن اثر به هنگام ارسال، فروشنده می بایست موضوع را از شرکت حمل و نقل پیگیری نماید.

قوانین مربوط به عدم مسئولیت ویترین

ویترین مسئولیت هیچ گونه از مشکلات و خسارات ناشی از رویدادهای غیر قابل پیش بینی و شرایط اضطراری چون قطعی اینترنت، وقوع سیل، زلزله، طوفان و... را عهده دار نخواهد بود.

مسئولیت ویترین صرفا در برابر خساراتی است که اثبات شود به طور مستقیم سایت در آن ها مقصر بوده است.

در صورت بروز مشکل به علت عدم رعایت قوانین ویترین توسط کاربر، مسئولیت آن به عهده ی ویترین نخواهد بود.

ویترین هیچگونه مسئولیتی در خصوص خسارات احتمالی ناشی از عملکرد شرکت و پرسنل به کاربران نداشته و حداکثر خسارت قابل جبران توسط ویترین، معادل کارمزد خدمات ارائه شده به شخص مدعی، خواهد بود.

پرداخت تمامی کسورات قانونی از قبیل مالیات و عوارض ارزش افزوده به عهده ی کاربران خواهد بود و ویترین هیچ گونه مسئولیتی در قبال پرداخت این کسورات نخواهد داشت.

علی رغم تلاش ویترین جهت حذف پیام های و اطلاعات نادرست و نامناسب در سایت، ویترین مسئولیتی نسبت به این پیام ها و اطلاعات نخواهد داشت.

ویترین تمامی خدمات خود را صرفا بر اساس این توافقنامه ارائه خواهد داد؛ اما مسئولیتی در قبال رعایت این قوانین توسط کاربران نخواهد داشت.

قوانین مربوط به طرح ادعای مرور زمان

اگر بنا به هر دلیلی ویترین از پیگیری تخلفات کاربر تا مدتی چشم پوشی کرده و پیگیری آن را به تعویق بیاندازد؛ طرح ادعای مرور زمان از سوی کاربر متخلف به هیچ وجه پذیرفته نخواهد بود.

قوانین مربوط به اصلاح این توافقنامه

سایت ویترین مجاز به اصلاح مفاد این توافقنامه می باشد. در این صورت ویترین می بایست متن اصلاح شده را بر روی سایت قرار دهد و تمامی کاربران از آن پس موظف به رعایت قوانین جدید خواهند بود.

تایید شما مبنی بر مطالعه ی این قوانین در هنگام عضویت، ارسال اثر و خرید اثر، سندیت داشته و رعایت این قوانین از سوی شما الزامی است.